Biografia

Dynamo, właściwie Steven Frayne (ur. 17 grudnia 1982 w Bradford) – brytyjski iluzjonista. W Polsce znany głównie z programu Więcej niż magia emitowanego na Discovery Channel.Dynamo wychował się w mieście Bradford w Anglii Północnej. Sztuki magicznej nauczył go dziadek, od którego czerpał inspirację. W szkole dokuczali mu inni koledzy, którzy spychali go z pobliskiego wzgórza w koszu. Steven poprosił dziadka o pomoc, a on pokazał mu jak sprawić żeby nie mogli go podnieść. To była pierwsza sztuczka jaką Dynamo zrobił w życiu.dynamo magician magik wiecej niz magia (31)

Dynamo wychował się w mieście Bradford w Anglii Północnej. Sztuki magicznej nauczył go dziadek, od którego czerpał inspirację. W szkole dokuczali mu inni koledzy, którzy spychali go z pobliskiego wzgórza w koszu. Steven poprosił dziadka o pomoc, a on pokazał mu jak sprawić żeby nie mogli go podnieść. To była pierwsza sztuczka jaką Dynamo zrobił w życiu.

W wieku 19 lat postanowił, że zajmie się profesjonalnie sztuką magiczną. W swoich pokazach połączył iluzję z kulturą hip-hopową, co wyróżnia go spośród innych iluzjonistów. U Frayne’a zdiagnozowano chorobę Leśniowskiego-Crohna. Podczas jednego z jego pokazów ktoś krzyknął: To dynamo! i takie przezwisko już do niego przylgnęło.

Dynamo zaczynał umieszczając nagrania ze swoich występów w serwisie YouTube
w telewizji zadebiutował w show Richard & Judy na Channel 4
25 lipca 2011 został sfotografowany chodząc po Tamizie w pobliżu Pałacu Westminsterskiego, w tym samym roku rozpoczęła się emisja jego programu Więcej niż magia (w oryginale: Dynamo: Magician Impossible), do którego zaprosił gwiazdy takie, jak: Rio Ferdinand, Tinie Tempah, David Haye i wiele innych
23 października 2011 stał się członkiem ekskluzywnej brytyjskiej organizacji The Magic Circle skupiającej iluzjonistów
wystąpił także na MTV EMA oraz w reklamach firm Nokia i Adidas

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź